100 sadzonek na 100-lecie

Aby uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości, Fundacja Zdrowia Śląska Cieszyńskiego pragnie pozostawić ślad tego doniosłego wydarzenia w zabytkowym parku Szpitala Śląskiego w Cieszynie w postaci zasadzonych drzew. W związku z tym zwróciła się do Nadleśnictwa w Ustroniu z prośbą o podarowanie 100 szt. sadzonek buka zwyczajnego, którymi został obsadzony szpitalny park.

Nadleśniczy mgr inż. Leon Mijal wybrał sadzonki buka zwyczajnego ze względu nie tylko na jego piękno i zalety ekologiczne, ale także na jego symbolikę - jest drzewem szczęśliwym. Fundacja wspólnie z Nadleśnictwem chce podarować to szczęście innym – pacjentom Szpitala Śląskiego w Cieszynie.