• linki społecznościowe
 • Linki - OSOZ, Szpital, Pogotowie

  OSOZ

  logo szpitala

  Cieszyńskie Pogotowie Ratunkowe

  Rozliczenie PIT z PITax.pl

  Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.

 • Wpłaty on-line
  • Slider 12
  • Slider 13
  • Slider 14
  • Slider 15
 • Sponsorzy
  • Slider 8
  • Slider 16
  • Slider 6
  • Slider 9
 • VideoPasja

  Video Pasja

Archiwum

Wydarzenia archiwalne.

 • "Szyjemy dla szpitali" - akcja społeczna

  Ponad 35 tys. sztuk potrzebnych, dla szpitali i DPS-ów, rzeczy uszyła grupa społeczników na czele z Beatą Branc-Gorgosz ze Skoczowa. Maseczki, fartuchy, ochraniacze na buty zostały wysłane do wielu jednostek medycznych w Polsce i za granicą. W akcji pomagała również Fundacja Zdrowia Śląska Cieszyńskiego przeznaczając ponad 1800 zł na zakup odpowiednich materiałów. Cały przekazywany asortyment jest bezpłatny.

 • "Domowe Granie" dla Fundacji i nie tylko

  Od dwóch miesięcy, w każdy piątek o godz. 19.00 na profilu Facebook Ośrodka Kultury w Cieszynie, można uczestniczyć na żywo w koncertach lokalnych artystów. Koncerty są za darmo, ale organizatorzy zwrócili się z prośbą do słuchaczy o wpłaty na konto Fundacji Zdrowia Śląska Cieszyńskiego https://pomagam.pl/engpch99. Nasze serca są przepełnione wdzięcznością, bowiem w taki sposób - koncerty on-line, jeszcze nikt nam nie pomagał. Bardzo dziękujemy.

 • Razem damy radę

  W czasie epidemii, ogromnie trudnym czasie dla nas wszystkich, Fundacja Zdrowia Śląska Cieszyńskiego pragnie podziękować każdemu z Państwa z osobna za wsparcie okazane nam w różnoraki sposób. Poprzez dary rzeczowe i pieniężne, poprzez dobre słowa i uśmiech, poprzez liczne telefony z zapytaniami, jak pomóc? Wszystko, co do nas dotarło zostało rzetelnie podzielone i przeznaczone na potrzeby Szpitala Śląskiego w Cieszynie, Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego oraz PDPS w Cieszynie.

  Przekazywane przez Państwa dary mają ogromną wartość, ponieważ w nich ukryte jest serce i dobroć, a to oprócz gestu materialnego jest wielkim wsparciem. Każdy otrzymany od Państwa upominek przypomina medykom, że walczą dla innych nie w osamotnieniu, że ich codzienne pełne wyrzeczeń działanie jest doceniane i wspierane przez tysiące ludzi. Wszystko, co Państwo ofiarowaliście jest przekazywane tak, aby wesprzeć przede wszystkim "pierwszą linię działań". Dlatego Zarząd Fundacji po stokroć dziękuje Państwu, że chcecie te ciężkie chwile dzielić z nimi, wspierać ich i mobilizować do walki!

  Na ręce Prezesa Fundacji Zdrowia Śląska Cieszyńskiego wpłynęły podziękowania od Szpitala Śląskiego w Cieszynie oraz Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego za pomoc w walce z wirusem.

   

 • Duży zakup dla cieszyńskiego pogotowia

  Cieszyńskie Pogotowie Ratunkowe otrzymało od Fundacji Zdrowia Śląska Cieszyńskiego 80 000 zł z przeznaczeniem na zakup środków ochrony osobistej. Zamówione zostały kombinezony, rękawice i maseczki, z których skorzystają lekarze i ratownicy medyczni.

   

 • Nowoczesny aparat do znieczulania dla cieszyńskiego szpitala

  Fundacja Zdrowia Śląska Cieszyńskiego przekazała Szpitalowi Śląskiemu specjalistyczny aparat do znieczulania, zakupiony za kwotę 159 840,00 zł. Nowoczesny sprzęt ma służyć pacjentom z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2.

   

 • Żegnamy dr. Karbowniczka

  Z wielkim smutkiem żegnamy dr. Janusza Karbowniczka, wieloletniego członka Rady Fundacji Zdrowia Śląska Cieszyńskiego, który odszedł od nas 8 maja br. w wieku 89 lat. Od początku swojej kariery medycznej nieprzerwanie związany był ze Szpitalem Śląskim w Cieszynie. Był nie tylko lekarzem, ale również ogromnym społecznikiem. Jako osoba niezwykle przedsiębiorcza, osobiście angażował się w pozyskiwanie środków na sprzęt i aparaturę medyczną. Był nie tylko lekarzem, ale również ogromnym społecznikiem. Jako osoba niezwykle przedsiębiorcza, osobiście angażował się w pozyskiwanie środków na sprzęt i aparaturę medyczną. 

 • Cieszyńska Fundacja pomaga

  30 000 zł, tyle wynosi wartość przekazanych powiatowym domom pomocy społecznej rzeczy ochrony osobistej.

 • Fundacyjne USG dla cieszyńskiej Stacji Dializ

  W tym trudnym, dla nas wszystkich, czasie informacja o pozytywnym zakończeniu zakupowych negocjacji dla Stacji Dializ  Szpitala Śląskiego w Cieszynie jawi się jak gwiazdka z nieba. Oczekiwany, ze względu na bezpieczeństwo dializowanych, sprzęt dotarł na oddział. Fundacja Zdrowia Śląska Cieszyńskiego przeznaczyła 55 000 zł na zakup aparatury, który zabezpieczy nas i naszych bliskich. Z całego serca dziękujemy wszystkim za każdy najmniejszy odruch serca.

  Dializy ratują życie wielu pacjentów, i tych którzy czekają na nową nerkę, i tych którzy - z wielu względów - tej nerki nie dostaną. Cieszyńska Stacja Dializ jest przygotowana do całodobowej opieki nad pacjentem. Sztuczne nerki są i pracują, ale coraz częściej pojawia się potrzeba dogłębnego zbadania problemu zdrowotnego - mówi Piotr Firczyk, ordynator Oddziału Nefrologicznego oraz Stacji Dializ. Specjalista zwrócił się do FZŚC z prośbą o zakup niezbędnego aparatu do wykonywania usg jamy brzusznej (pod kątem oceny chorych nerek) wraz z drugą głowicą do wykonywania badań naczyniowych metodą Dopplera (ocena przetok tętniczo-żylnych do dializ). Są to metody umożliwiające lepsze diagnozowanie (głównie w trybie pilnym) oraz leczenia chorych z niewydolnością nerek.

 • Fundacja rozdysponowała 180 tys.

  Na konto Fundacji Zdrowia Śląska Cieszyńskiego wpłynęła ostatnio niebagatelna suma 100 tys. zł od firmy MDM Maślanka, z przeznaczeniem na zakup niezbędnych środków do walki z koronawirusem. Zgodnie z życzeniem ofiarodawcy 40 tys. zł  trafi do Szpitala Śląskiego w Cieszynie, 40 tys. zł do Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego, a pozostałe na potrzeby DPS. Dziękujemy za zrozumienie i hojny gest, który pomoże ratować mieszkańców naszego regionu.

  Codziennie - na konto Fundacji oraz specjalnie założone https://pomagam.pl/en9pch99   wpływają środki z przeznaczeniem na walkę z koronawirusem. Zebrane - do dnia dzisiejszego - 80 tys. zł zostało podzielone równo pomiędzy cieszyński szpital i CPR. Na bieżąco będziemy informować o wydatkowaniu zebranych - przez Fundację - środków.

  Każdego ranka media informują, że epidemia nie ustępuje. Wręcz przeciwnie, zgarnia kolejne ofiary. Dbajmy o siebie, o swoich bliskich, pomagajmy sąsiadom, a przede wszystkim nie narażajmy się niepotrzebnie. Fundacja Zdrowia Śląska Cieszyńskiego stara się pomagać potrzebującym. Jeśli chcecie Państwo, dołączcie do nas, można w różny sposób, informacje szczegółowe www.fundacja.cieszyn.pl

 • Wspólny wróg jednoczy pokolenia

  Śmiertelne zagrożenie, które dotknęło świat, Polskę, nasz region wyzwoliło w każdym z nas pokłady empatii. Do Szpitala Śląskiego w Cieszynie płynie pomoc finansowa i rzeczowa od osób indywidualnych, firm, fundacji, kościołów, samorządów. Wartość pomocy jest nieoceniona. Każdy czuje się odpowiedzialny za siebie, swoich bliskich, za osoby pracujące z zarażonymi i jeśli tylko może - pomaga. 3 kwietnia istebniański zespół Kasia ∝ Błażej dał koncert on-line na rzecz Fundacji Zdrowia Śląska Cieszyńskiego, który został wyświetlony przez ponad 4 tys. osób. Nie było biletów, jedynie apel o wpłaty na https://pomagam.pl/en9pch99. Zebrane środki zostaną przeznaczone na środki ochrony dla pracowników Szpitala Śląskiego oraz Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego.

  Koncert zainaugurował cieszyński cykl spotkań muzycznych #DomoweGranie organizowany przez COK "Dom Narodowy" w Cieszynie. Podczas kolejnych koncertów COK nadal będzie zachęcał do wpłacania na https://pomagam.pl/en9pch99 z przeznaczeniem: koronawirus.

    

Script logo
25347