• linki społecznościowe
 • Linki - OSOZ, Szpital, Pogotowie

  OSOZ

  logo szpitala

  Cieszyńskie Pogotowie Ratunkowe

  Rozliczenie PIT z PITax.pl

  Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.

 • Wpłaty on-line
  • Slider 12
  • Slider 13
  • Slider 14
  • Slider 15
 • Sponsorzy
  • Slider 8
  • Slider 16
  • Slider 6
  • Slider 9
 • VideoPasja

  Video Pasja

Archiwum

Wydarzenia archiwalne.

 • Premiera książki

  Pod patronatem Fundacji Zdrowia Śląska Cieszyńskiego 26 czerwca (środa) odbędzie się premiera książki Agaty Plech "Przejrzyj Na Oczy". Zainteresowanych zapraszamy o godz. 18.00 do Jazz Club Metrum w Bielsku-Białej, ul. Partyzantów 22.

 • Fundacja na III Senioraliach

  W sobotnie popołudnie (18.05) w Cieszyńskim Ośrodku Kultury odbyły się kolejne – już trzecie – Nadolziańskie Senioralnia. Fundacja Zdrowia Śląska Cieszyńskiego zaproponowała bezpłatne badania poziomu cukru, ciśnienia krwi, saturacji (nasycenie krwi tlenem) oraz porady dietetyczne i pokaz właściwego mycia rąk.

  Stanowisko obsługiwały panie Beata Czernik, Leokadia Gawlas-Kaczmarczyk, Helena Harok, Bożena Hoinkes oraz Inez Scherle. Od godz. 12.00 do 18.00 wykonano ponad 70 badań, w wyniku których kilka osób zostało skierowanych do Poradni Cukrzycowej celem kontynuacji diagnozy. Z badań skorzystały osoby w różnym wieku i różnych profesji, choroba uchwycona jak najwcześniej daje szansę na wyleczenie.

  Clou programu cieszyńskich senioraliów był występ znanego aktora Stanisława Górki, który przedstawił komediowy monodram z piosenkami, a po koncercie odwiedził stanowisko Fundacji. Z badań skorzystała również 95-letnia seniorka, która z poczuciem humoru skomentowała zarówno aktorski popis, jak i ofertę COK. Zainteresowani seniorzy wzięli udział w turnieju szachowym i wysłuchali wykładu na temat bezpieczeństwa seniorów przygotowanego przez Komendę Powiatową Policji w Cieszynie.

  FZŚC nie tylko gromadzi środki na zakup aparatury dla pacjentów cieszyńskiego szpitala, ale kiedy zachodzi taka potrzeba proponuje również profilaktyczne bezpłatne badania.

 • Koncert charytatywny w Goleszowie już za nami

  Prawdziwą miarą człowieczeństwa nie jest ani inteligencja, ani to, jak wysoką pozycję potrafi człowiek osiągnąć na tym szalonym świecie. Nie. Prawdziwą miarą człowieczeństwa jest to, jak szybko potrafi on reagować na potrzeby innych i jak wiele daje z siebie. Anthony Peake 

  Zarząd Fundacji Zdrowia Śląska Cieszyńskiego wraz z Dyrekcją Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Cieszynie pragną podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w cudownym przedsięwzięciu organizacji koncertu charytatywnego na rzecz cieszyńskiej Stacji Dializ. W wyniku sprzedaży cegiełek oraz przeprowadzonej – na miejscu - zbiórki pula środków na zakup dwóch sztucznych nerek powiększyła się o 3501 zł.

  Dziękujemy Pani Jolancie Warsińskiej, dyrektor GOK w Goleszowie oraz wspaniałym wykonawcom Kasi Piowczyk i Jackowi Silskiemu za serce i spontaniczną reakcję na wieść o pomyśle zorganizowania koncertu charytatywnego, który udał się znakomicie. Było to wyjątkowe wydarzenie muzyczne, ale przede wszystkim niesamowite spotkanie fantastycznych i wzajemnie wspierających się ludzi.

  Dziękujemy wspaniałej publiczności, która dopisała bardzo licznie. Sala GOK w Goleszowie była pełna. Szczególne podziękowania kierujemy na ręce Pani Heleny Harok, bez której to przedsięwzięcie nie udałoby się.

   

 • Nowy zakup dla laryngologii

  Oddział otolaryngologiczny Szpitala Śląskiego w Cieszynie wzbogacił się o nowy sprzęt operacyjny. FZŚC zakupiła - dla potrzeb Bloku Operacyjnego - nowoczesny, wysokiej jakości laparoskop "endolook" o łącznej wartości 10 184,40 zł.

   

 • Piękne podziękowania

  Fundacja Zdrowia Śląska Cieszyńskiego rozpoczęła dynamiczną akcję gromadzenia środków na zakup brakujących 2 sztucznych nerek dla cieszyńskiej Stacji Dializ. Na apel odpowiedziało wiele osób, w różny sposób zasilający nasze konto. Dziękujemy za Wasze dobre serca, za wrażliwość na ludzkie nieszczęście, za empatię i zrozumienie, że niewiele trzeba, aby ktoś mógł żyć spokojnie wiedząc, że w następny dzień będzie czekać na niego pełnosprawny sprzęt. Hemodializy robi się cztery razy w tygodniu, co znaczy, że cztery razy w tygodniu każdy pacjent podłączany jest do sztucznej nerki. Dla nich to jedyna droga życia. Dziękujemy w ich imieniu.

  Przed nami koncerty charytatywne, z których zebrane środki trafią do puli przeznaczonej na zakup sztucznych nerek. Zapraszamy i życzymy wielu wrażeń.

 • Trzeci koncert charytatywny - Goleszów

  Fundacja Zdrowia Śląska Cieszyńskiego, wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Goleszowie, zaprasza na kolejny z cyklu koncertów charytatywnych, który odbędzie się 24 marca, o godz. 17.00. Dochód z koncertu będzie przeznaczony na zakup 2 sztucznych nerek dla cieszyńskiej Stacji Dializ.

 • Pilnie potrzebne 2 sztuczne nerki!

  Fundacja Zdrowia Śląska Cieszyńskiego rozpoczęła zbiórkę na 2 sztuczne nerki dla cieszyńskiej Stacji Dializ. Niestety, 2 pracujące nie nadają się do dalszego użytkowania. Ze względu na bezpieczeństwo chorych zostały wycofane. Pragniemy zebrać ok 74 tys. zł, to trudne zadanie. Planujemy koncerty charytatywne (szczegóły niebawem), wyślemy prośby do gmin i mediów, zamieściliśmy apel na stronie pomagam.pl. Zbiórka została już opublikowana i jest dostępna dla wszystkich pod adresem: pomagam.pl/29dsbamn
  Cieszyńska Stacja Dializ ma 13 stanowisk i 18 sztucznych nerek, wykonuje - całodobowo - 1000 zabiegów miesięcznie. Żywotność jednej nerki to 5 lat. Życie nie ma ceny, my chcemy pomóc, jak umiemy. Dołącz do nas. Dziękujemy za każdy życzliwy gest.

 • Fundacja z wizytą w Goleszowie

  2 marca br. odbył się - po raz piąty - Babski Comber w Goleszowie, podczas którego pracownice Szpitala Śląskiego w Cieszynie przeprowadziły badania profilaktyczne wśród zebranych pań. Badanie poziomu  cukru, ciśnienie, nauka prawidłowego mycia rąk i to na co, czekały uczestniczki; prelekcja na temat seksualności kobiet w różnym wieku. Podczas spotkania zebrano 250 zł, które zasilą pulę środków przeznaczonych na nowe sztuczne nerki.

  Babski Comber  zorganizował - z okazji międzynarodowego Dnia Kobiet - GOK w Goleszowie, a Fundacja Zdrowia Śląska Cieszyńskiego przygotowała "atrakcje" medyczne. Dziękujemy serdecznie paniom: Beacie Czernik, Leokadii Gawlas-Karczmarczyk, Helenie Harok oraz Bożenie Hoinkes za poświęcenie swojego wolnego czasu dla reklamy zbiórki na zakup dwóch sztucznych nerek.

 • Karnawałowa zbiórka

  Podczas karnawałowego koncertu Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej im. Janiny Marcinkowej, który odbył się 23 lutego br. w Teatrze im.A.Mickiewicza, tancerze zebrali 2410 zł. Środki te zasilą pulę przeznaczoną docelowo na zakup dwóch sztucznych nerek dla Stacji Dializ Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

  Kolejny koncert już 24 marca w Goleszowie, szczegóły na stronie Fundacji.

 • Pierwszy koncert charytatywny już za nami

  W ostatni piątek (16.02) w Cieszyńskim Ośrodku Kultury w Cieszynie odbył się pierwszy z zaplanowanych koncertów charytatywnych, z których zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup dwóch sztucznych nerek dla cieszyńskiej Stacji Dializ. Po koncercie, ze sprzedaży biletów - po odliczeniu obowiązującego podatku - Fundacja Zdrowia Śląska Cieszyńskiego otrzymała przekaz o wartości ponad 1536,50 zł wraz z kilkoma wspaniałymi obrazami, przeznaczonymi na aukcję.

  Z całego serca dziękujemy  Adamowi Cieślarowi, dyrektorowi COK, za poświęcenie czasu i energii dla organizacji koncertu, który zachwycił i na długo pozostanie w naszych wspomnieniach. Dziękujemy tym, którzy - mimo późnej pory, zmienionej w ostatniej chwili - przyszli i wsparli nas w tej szlachetnej akcji. Zapraszamy na następne koncerty, najbliższy 23 lutego w cieszyńskim teatrze.

Script logo
16463