• linki społecznościowe
 • Linki - OSOZ, Szpital, Pogotowie

  OSOZ

  logo szpitala

  Cieszyńskie Pogotowie Ratunkowe

  Rozliczenie PIT z PITax.pl

  Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.

 • Wpłaty on-line
  • Slider 12
  • Slider 13
  • Slider 14
  • Slider 15
 • Sponsorzy
  • Slider 8
  • Slider 16
  • Slider 6
  • Slider 9
 • VideoPasja

  Video Pasja

Archiwum

Wydarzenia archiwalne.

 • Udany Festiwal FZŚC

  III Festiwal Organizacji Pozarządowych był bardzo pracowity dla Fundacji Zdrowia Śląska Cieszyńskiego. 14 września na cieszyńskim rynku zaprezentowały się: stowarzyszenia, kluby sportowe i spółdzielnie socjalne, które działają na terenie miasta. Podczas imprezy odbyła się także debata dotycząca współpracy organizacji pozarządowych z biznesem a także na temat działalności gospodarczej i marketingu w sektorze pozarządowym.

   

 • Wózek anestezjologiczny dla chirurgii ogólnej

  Oddział chirurgii ogólnej Szpitala Śląskiego w Cieszynie otrzymał - od Fundacji Zdrowia Śląska Cieszyńskiego - specjalistyczny wózek anestezjologiczny wyposażony w koła przeciwpyłowe, centralny zamek, automatycznie wysuwany blat boczny oraz górną, dodatkowo zamykaną szufladę na leki. Wartość podarowanego sprzętu to 5950,80 zł.

   

 • Dotarły pierwsze wpłaty z 1%

  Na konto Fundacji Zdrowia Śląska Cieszyńskiego dotarły pierwsze wpłaty z tytułu 1%, które zadeklarowali podatnicy. Tym samym środki, które przeznaczamy na zakup aparatury medycznej dla Szpitala Śląskiego w Cieszynie, wzrosły - na dzień dzisiejszy - o 78 384,40 zł.

  Z całego serca dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy - poprzez wpłatę na nasze konto - pomyśleli o innych potrzebujących.

 • Fundacja poleca: Przejrzyj na oczy

  "Przejrzyj na oczy",  to książka, która pokaże Ci, jakie nawyki zmienić, by zwiększyć maksymalnie swoje szanse na dobry wzrok! Dowiesz się, skąd biorą się choroby oczu, jak im zapobiegać i kiedy należy wybrać się do okulisty! Ale nie tylko! Cała wiedza i wszystkie rady w niej zawarte pozwolą nie tylko oczom, ale całemu organizmowi czuć się lepiej! 

   KSIĄŻKA DOSTĘPNA NA: www.sklep.przejrzyjnaoczy.pl

   

 • Charytatywnie na Allegro

  Fundacja Zdrowia Śląska Cieszyńskiego serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w charytatywnej aukcji obrazów i rzeźb. Aukcja odbywa się na: https://charytatywni.allegro.pl/45388356

  Zebrane ze sprzedaży środki zostaną przekazane na zakup 2 sztucznych nerek dla Stacji Dializ Szpitala Śląskiego w Cieszynie. Prezentowane prace zostały podarowane przez znanych artystów, którzy w ten sposób chcą pomóc innym, na co dzień korzystającym z aparatury medycznej podtrzymującej ich życie.

  Z całego serca dziękujemy Elżbiecie Barańskiej, Stefanii Bojdzie, Ewie Ćmok, Adrianowi Czyżowi,  Zofii Łowczyńskiej, Aleksandrze Mazur-Wilk, Dariuszowi Orszulikowi, Krzysztofowi Peszowi, Weronice Świerczynie za przekazane obrazy, grafiki i rzeźby.

 • Nowy adres strony profilowej FZŚC na Pomagam.pl

  Uprzejmie informujemy, że w związku z pracami mającymi na celu zwiększenie widoczności stron profilowych w wynikach wyszukiwania Google, adres strony profilowej Fundacji Zdrowia Śląska Cieszyńskiego w serwisie Pomagam.pl jest: pomagam.pl/org/fundacjazdrowiaslaskacieszyn

  Dotychczasowy adres http://fundacjazdrowiaslaskacieszyn.pomagam.pl jest nieaktywny.  Przypominamy, że nadal trwa zbiórka środków na zakup nerek dla cieszyńskiej Stacji Dializ. Za wpłacone, do tej pory, środki serdecznie dziękujemy.

 • Przejrzyj na oczy - poradnik

  Każdy z nas chciałby czuć się długo młodo, mieć siły do życia i czas na relaks. Najczęściej chcielibyśmy jednak zmienić świat wokół nas, by pomógł nam to wszystko osiągnąć. Ale to w nas, w naszych wyborach i… na naszych talerzach zaczyna się początek dobrego samopoczucia! A z pomocą książki dr n.med. Agaty Plech dowiemy się, jak w tym wszystkim jeszcze zadbać o wzrok!  Premiera książki „Przejrzyj na oczy” odbyła się 26 czerwca w Jazz Club Metrum, w Bielsku-Białej, a patronuje jej Fundacja Zdrowia Śląska Cieszyńskiego. Książka będzie do nabycia w siedzibie FZŚC.

   

 • Premiera książki

  Pod patronatem Fundacji Zdrowia Śląska Cieszyńskiego 26 czerwca (środa) odbędzie się premiera książki Agaty Plech "Przejrzyj Na Oczy". Zainteresowanych zapraszamy o godz. 18.00 do Jazz Club Metrum w Bielsku-Białej, ul. Partyzantów 22.

 • Fundacja na III Senioraliach

  W sobotnie popołudnie (18.05) w Cieszyńskim Ośrodku Kultury odbyły się kolejne – już trzecie – Nadolziańskie Senioralnia. Fundacja Zdrowia Śląska Cieszyńskiego zaproponowała bezpłatne badania poziomu cukru, ciśnienia krwi, saturacji (nasycenie krwi tlenem) oraz porady dietetyczne i pokaz właściwego mycia rąk.

  Stanowisko obsługiwały panie Beata Czernik, Leokadia Gawlas-Kaczmarczyk, Helena Harok, Bożena Hoinkes oraz Inez Scherle. Od godz. 12.00 do 18.00 wykonano ponad 70 badań, w wyniku których kilka osób zostało skierowanych do Poradni Cukrzycowej celem kontynuacji diagnozy. Z badań skorzystały osoby w różnym wieku i różnych profesji, choroba uchwycona jak najwcześniej daje szansę na wyleczenie.

  Clou programu cieszyńskich senioraliów był występ znanego aktora Stanisława Górki, który przedstawił komediowy monodram z piosenkami, a po koncercie odwiedził stanowisko Fundacji. Z badań skorzystała również 95-letnia seniorka, która z poczuciem humoru skomentowała zarówno aktorski popis, jak i ofertę COK. Zainteresowani seniorzy wzięli udział w turnieju szachowym i wysłuchali wykładu na temat bezpieczeństwa seniorów przygotowanego przez Komendę Powiatową Policji w Cieszynie.

  FZŚC nie tylko gromadzi środki na zakup aparatury dla pacjentów cieszyńskiego szpitala, ale kiedy zachodzi taka potrzeba proponuje również profilaktyczne bezpłatne badania.

 • Koncert charytatywny w Goleszowie już za nami

  Prawdziwą miarą człowieczeństwa nie jest ani inteligencja, ani to, jak wysoką pozycję potrafi człowiek osiągnąć na tym szalonym świecie. Nie. Prawdziwą miarą człowieczeństwa jest to, jak szybko potrafi on reagować na potrzeby innych i jak wiele daje z siebie. Anthony Peake 

  Zarząd Fundacji Zdrowia Śląska Cieszyńskiego wraz z Dyrekcją Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Cieszynie pragną podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w cudownym przedsięwzięciu organizacji koncertu charytatywnego na rzecz cieszyńskiej Stacji Dializ. W wyniku sprzedaży cegiełek oraz przeprowadzonej – na miejscu - zbiórki pula środków na zakup dwóch sztucznych nerek powiększyła się o 3501 zł.

  Dziękujemy Pani Jolancie Warsińskiej, dyrektor GOK w Goleszowie oraz wspaniałym wykonawcom Kasi Piowczyk i Jackowi Silskiemu za serce i spontaniczną reakcję na wieść o pomyśle zorganizowania koncertu charytatywnego, który udał się znakomicie. Było to wyjątkowe wydarzenie muzyczne, ale przede wszystkim niesamowite spotkanie fantastycznych i wzajemnie wspierających się ludzi.

  Dziękujemy wspaniałej publiczności, która dopisała bardzo licznie. Sala GOK w Goleszowie była pełna. Szczególne podziękowania kierujemy na ręce Pani Heleny Harok, bez której to przedsięwzięcie nie udałoby się.

   

Script logo
19408