Cieszyńska Fundacja pomaga

30 000 zł, tyle wynosi wartość przekazanych powiatowym domom pomocy społecznej rzeczy ochrony osobistej.

W pierwszym tygodniu maja Fundacja Zdrowia Śląska Cieszyńskiego wsparła domy pomocy społecznej powiatu cieszyńskiego. Prezes Fundacji Janusz Martynek, w towarzystwie Starosty Cieszyńskiego Mieczysława Szczurka oraz Wicestarosty Janiny Żagan, przekazał na ręce dyrektorów jednostek podstawowe środki ochrony osobistej. W sumie przekazano 2000 szt. maseczek FFP2, 3000 szt. maseczek chirurgicznych, 100 szt. kombinezonów i 5000 szt. rękawic diagnostycznych o łącznej wartości przeszło 30 tys. zł. Środki na ten cel w większości przekazała firma MDM NT Sp. z o.o. - serdecznie dziękujemy.