Odszedł pierwszy Prezes Fundacji

Po długiej chorobie zmarł Bronisław Roik, współzałożyciel i Prezes I Kadencji Fundacji Zdrowia Śląska Cieszyńskiego w latach 1991-1994.

W trudnych czasach aktywnie uczestniczył w tworzeniu Fundacji, której zadaniem miała być wszelka działalność w kierunku zdobywania funduszy i darowizn rzeczowych mających wspomóc publiczne placówki służby zdrowia, w szczególności Szpital Śląski w Cieszynie. Dzięki tym darowiznom stale unowocześniane są szpitalne oddziały.

Ze względu na swoją chorobę B.Roik od wielu lat musiał korzystać z dializ w cieszyńskim szpitalu. W podziękowaniu za opiekę i starania wpłacał corocznie 1200 zł na potrzeby Stacji Dializ. Odszedł skromny człowiek całym sercem oddany Fundacji Zdrowia Śląska Cieszyńskiego.