Sukces akcji 1%

Z tytułu 1% podatku aż 118 396,68 zł znalazło się na koncie Fundacji Zdrowia Śląska Cieszyńskiego. Coroczna największa akcja skupiająca się na pozyskiwaniu osób, które przekażą 1% swojego podatku okazała się zwycięstwem. Jest to największa - od kilku lat- kwota, która została podarowana dla naszej Fundacji. Decyzją Zarządu dokonano podziału środków na potrzeby dwóch jednostek medycznych w Cieszynie; Szpital Śląski otrzyma 94 500 zł (80%), natomiast Cieszyńskie Pogotowie Ratunkowe otrzyma 23 500 zł (20%).

Tylko dzięki wsparciu wyjątkowych osób udało się zebrać tak dużą kwotę. Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy bez względu na swoją trudną sytuację w czasie epidemii, pomyśleli także o innych. Będziemy na bieżąco informować o zakupie potrzebnej aparatury medycznej.