• linki społecznościowe
 • Linki - OSOZ, Szpital, Pogotowie

  OSOZ

  logo szpitala

  Cieszyńskie Pogotowie Ratunkowe

  Rozliczenie PIT z PITax.pl

  Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.

 • Wpłaty on-line
  • Slider 12
  • Slider 13
  • Slider 14
  • Slider 15
 • Sponsorzy
  • Slider 8
  • Slider 16
  • Slider 6
  • Slider 9
 • VideoPasja

  Video Pasja

Wydarzenia

 • Fundacyjne USG dla cieszyńskiej Stacji Dializ

  W tym trudnym, dla nas wszystkich, czasie informacja o pozytywnym zakończeniu zakupowych negocjacji dla Stacji Dializ  Szpitala Śląskiego w Cieszynie jawi się jak gwiazdka z nieba. Oczekiwany, ze względu na bezpieczeństwo dializowanych, sprzęt dotarł na oddział. Fundacja Zdrowia Śląska Cieszyńskiego przeznaczyła 55 000 zł na zakup aparatury, który zabezpieczy nas i naszych bliskich. Z całego serca dziękujemy wszystkim za każdy najmniejszy odruch serca.

  Dializy ratują życie wielu pacjentów, i tych którzy czekają na nową nerkę, i tych którzy - z wielu względów - tej nerki nie dostaną. Cieszyńska Stacja Dializ jest przygotowana do całodobowej opieki nad pacjentem. Sztuczne nerki są i pracują, ale coraz częściej pojawia się potrzeba dogłębnego zbadania problemu zdrowotnego - mówi Piotr Firczyk, ordynator Oddziału Nefrologicznego oraz Stacji Dializ. Specjalista zwrócił się do FZŚC z prośbą o zakup niezbędnego aparatu do wykonywania usg jamy brzusznej (pod kątem oceny chorych nerek) wraz z drugą głowicą do wykonywania badań naczyniowych metodą Dopplera (ocena przetok tętniczo-żylnych do dializ). Są to metody umożliwiające lepsze diagnozowanie (głównie w trybie pilnym) oraz leczenia chorych z niewydolnością nerek.

 • Fundacja rozdysponowała 180 tys.

  Na konto Fundacji Zdrowia Śląska Cieszyńskiego wpłynęła ostatnio niebagatelna suma 100 tys. zł od firmy MDM Maślanka, z przeznaczeniem na zakup niezbędnych środków do walki z koronawirusem. Zgodnie z życzeniem ofiarodawcy 40 tys. zł  trafi do Szpitala Śląskiego w Cieszynie, 40 tys. zł do Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego, a pozostałe na potrzeby DPS. Dziękujemy za zrozumienie i hojny gest, który pomoże ratować mieszkańców naszego regionu.

  Codziennie - na konto Fundacji oraz specjalnie założone https://pomagam.pl/en9pch99   wpływają środki z przeznaczeniem na walkę z koronawirusem. Zebrane - do dnia dzisiejszego - 80 tys. zł zostało podzielone równo pomiędzy cieszyński szpital i CPR. Na bieżąco będziemy informować o wydatkowaniu zebranych - przez Fundację - środków.

  Każdego ranka media informują, że epidemia nie ustępuje. Wręcz przeciwnie, zgarnia kolejne ofiary. Dbajmy o siebie, o swoich bliskich, pomagajmy sąsiadom, a przede wszystkim nie narażajmy się niepotrzebnie. Fundacja Zdrowia Śląska Cieszyńskiego stara się pomagać potrzebującym. Jeśli chcecie Państwo, dołączcie do nas, można w różny sposób, informacje szczegółowe www.fundacja.cieszyn.pl

 • Wspólny wróg jednoczy pokolenia

  Śmiertelne zagrożenie, które dotknęło świat, Polskę, nasz region wyzwoliło w każdym z nas pokłady empatii. Do Szpitala Śląskiego w Cieszynie płynie pomoc finansowa i rzeczowa od osób indywidualnych, firm, fundacji, kościołów, samorządów. Wartość pomocy jest nieoceniona. Każdy czuje się odpowiedzialny za siebie, swoich bliskich, za osoby pracujące z zarażonymi i jeśli tylko może - pomaga. 3 kwietnia istebniański zespół Kasia ∝ Błażej dał koncert on-line na rzecz Fundacji Zdrowia Śląska Cieszyńskiego, który został wyświetlony przez ponad 4 tys. osób. Nie było biletów, jedynie apel o wpłaty na https://pomagam.pl/en9pch99. Zebrane środki zostaną przeznaczone na środki ochrony dla pracowników Szpitala Śląskiego oraz Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego.

  Koncert zainaugurował cieszyński cykl spotkań muzycznych #DomoweGranie organizowany przez COK "Dom Narodowy" w Cieszynie. Podczas kolejnych koncertów COK nadal będzie zachęcał do wpłacania na https://pomagam.pl/en9pch99 z przeznaczeniem: koronawirus.

    

 • Dziękujemy za bezcenny dar serca

  Szanowni Państwo, Fundacja Zdrowia Śląska Cieszyńskiego dziękuje za niezwykłą empatię i życzliwość, która przełożyła się na imponujący wynik zebranych - do dnia dzisiejszego - łącznie ponad 70 000 zł.

 • Fundacja apeluje: razem zwalczmy epidemię!

  Apel do mieszkańców i przedsiębiorców!

  Szanowni Państwo w związku z zaistniałą sytuacją w kraju i na świecie dotyczącą zagrożenia epidemiologicznego i rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2  zaistniała pilna potrzeba pomocy w zakupach środków ochrony i sprzętu do zwalczania koronawirusa. Szpital Śląski w Cieszynie oraz Cieszyńskie Pogotowie Ratunkowe dołączyli do walki z pandemią o skali trudnej do wyobrażenia i robią wszystko, aby nasze społeczeństwo czuło się bezpiecznie. Niezbędna jest bieżąca dostępność środków ochronnych dla chorych i personelu, na dzień dzisiejszy jest to najważniejsza potrzeba.  

  W związku z powyższym Fundacja Zdrowia Śląska Cieszyńskiego rozpoczyna akcję zbierania środków na ten cel. Wpłat można dokonywać bezpośrednio na konto fundacji:

  PKO BP  97 1020 1390 0000 6602 0019 0280 z dopiskiem: KORONAWIRUS . Bardzo prosimy o wsparcie tej inicjatywy - zdrowie jest przecież najważniejsze !

  Lub na portalu POMAGAM  Podsumowanie zbiórki na dzień 20.04.2020 r., to 71 120 zł. Z całego serca dziękujemy.

 • Fundacja na Babskim Combrze

  Nie tylko zabawą człowiek żyje, stąd nietypowy pomysł na zareklamowanie 1% z podatku, na który wpadła Fundacja Zdrowia Śląska Cieszyńskiego.

   

 • Nowe wyzwanie przed Fundacją

  Kolejny rok pracy Fundacji Zdrowia Śląska Cieszyńskiego i kolejne wyzwanie o niebagatelnej wartości i znaczeniu - USG Dopplera dla cieszyńskiej Stacji Dializ. Koszt zakupu aparatu to 90 000,00 zł.

  Wspieram

 • Ulga dla chorych - nowy zakup

  Fundacja Zdrowia Śląska Cieszyńskiego zakupiła dla pacjentów Oddziału Rehabilitacji Szpitala Śląskiego w Cieszynie wózek wspomagający przewożenie chorego, o wartości 2700 zł. Wózek będzie przydatny szczególnie dla osób z wrodzoną i nabytą dysfunkcją narządów ruchu. 

 • Rozliczenie FZŚC za rok 2019

  Przychody Fundacji Zdrowia Śląska Cieszyńskiego za rok 2019 wyniosły ogółem 188 405,67 zł. W tym suma 78 384,40 zł pochodzi od wpłacających z tytułu 1%. Dla Szpitala Śląskiego w Cieszynie została zakupiona aparatura za łączną kwotę 109 147,16 zł, a Cieszyńskie Pogotowie Ratunkowe otrzymało łącznie 15 230,00 zł. Na leczenie Klaudii, Jasia i Remigiusza przekazano 2 635,60 zł.

  Wszystkim, którzy pomogli nam zbierać środki na zakup sprzętu ratującego życie z całego serca gorąco dziękujemy.  

 • Stacja Dializ z imieniem Fundacji

  Od 8 listopada 2019 roku cieszyńska Stacja Dializ nosi zaszczytne imię Fundacji Zdrowia Śląska Cieszyńskiego. Imię zostało nadane podczas uroczystego spotkania Zarządu Fundacji, dyrekcji Szpitala Śląskiego w Cieszynie, władz powiatu i miasta oraz przedstawicieli mediów. Podczas wydarzenia oficjalnie przekazano 2 sztuczne nerki, które zostały zakupione za zebrane środki.

Script logo
17100