Od wcześniaka do przedszkola

Co dziesiąte dziecko na świecie jest wcześniakiem. Najmniejszy wcześniak w historii polskiej neonatologii urodził się w 25 tyg. ciąży w Białymstoku. Ważył 390 g.

Z okazji Światowego Dnia Wcześniaka (17 listopada) Dyrekcja Przedszkola Terapeutycznego "Słoneczna Kraina" w Cieszynie zorganizowała cykl spotkań ze specjalistami dla młodych rodziców, przyszłych rodziców. 

W czwartek (16 listopada) w sali konferencyjnej na ul. Bielskiej 64 Leokadia Gawlas-Kaczmarczyk z Fundacji Zdrowia Śląska Cieszyńskiego przedstawiła informacje o dziecku urodzonym przed terminem i sposobach opieki nad nim. Alina Zorychta - neurologopeda - omówiła problemy związanez rozwojem mowy u dziecka. Katarzyna Szturc - fizjoterapeutka - zapoznała z tematem wpływu doświadczeń sensomotorycznych na rozwój dziecka. Karolina Kartasińska - terapeutka integracji sensorycznej wprowadziła w temat pracy zmysłów i co mozna zrobić, by zapewnić dziecku potrzebne mu doznania sensoryczne. Spotkanie zakończył Szymon Raszka ze szpitalnego oddz. okulistycznego przeprowadzając praktyczne warsztay udzielania pierwszej pomocy niemowlakowi i dziecku.


WSPIERAJĄ NASZĄ DZIAŁALNOŚĆ