Senioralia z Fundacją

12 września br., od godz. 10-14, podwoje Cieszyńskiego Ośrodka Kultury będą otwarte dla seniorów. Z okazji Ich święta Fundacja Zdrowia Śląska Cieszyńskiego oraz Komisja Promocji Zawodów przy NRPiP  zapraszają nie tylko mieszkańców Cieszyna lecz także przebywających gości do odwiedzin i skorzystania z ciekawej oferty.

Podczas tego wydarzenia pragniemy razem z Wami zadbać o Wasze zdrowie. Będzie możliwość wykonania bezpłatnych badań profilaktycznych: oznaczenie glukozy we krwi, saturacji, ciśnienia tętniczego, pomiaru ciśnienia wewnątrz oka, analizy składu ciała (zobaczymy czy jesteście odpowiednio nawodnieni). Na fantomach pokażemy jak wykonać samodzielne badanie piersi i jąder w celu wykrycia wczesnych zmian patologicznych, szczególnie nowotworów, które wcześnie zdiagnozowane można ze 100% niemal pewnością wyleczyć. Będziecie mogli również zobaczyć i dotknąć sztucznej soczewki, którą wszczepia się do oka podczas operacji zaćmy.

Pielęgniarki i położne służą wiedzą na temat profilaktyki chorób, zdrowego stylu życia oraz funkcjonowania w chorobie tak, aby miała jak najmniejszy wpływ na jakość Waszego życia. Szczegóły Dnia seniora są dostępne na plakacie.


WSPIERAJĄ NASZĄ DZIAŁALNOŚĆ